Autor archiwum admin

zdjęcia wnętrz

zdjęcia wnętrz

Afekt Studio ProGroup to profesjonalny zespół pracowitych i kreatywnych ludzi prężnie działających w obszarze fotografii.

Głęboka fascynacja dizajnem i architekturą wnętrz oraz długoletnie działania w przestrzeni fotografii użytkowej zaowocowały stworzeniem kompleksowej usługi dla wszelkich obiektów turystycznych, hotelarzy, deweloperów, projektantów wnętrz i agencji nieruchomości.

Mamy pełne przeświadczenie, że w dobie dynamicznie zmieniających się sposobów zdobywania informacji, to właśnie zdjęcia w kluczowy sposób budują wizerunek firm jednocześnie przyciągając potencjalnych klientów zdefiniowanym przez psychologów efektem pierwszego wrażenia. Efektowne zdjęcie szybko sprzedaje nieruchomość, przywabia turystów planujących swoje urlopy, tworzy pozytywne wyobrażenie na temat profesjonalizmu, rzetelności, solidności firm oraz ich działań.

Dobra fotografia pracuje na długofalowy sukces każdej firmy jak i realne przychody z nowo pozyskanych nabywców Państwa usług.

Naszą usługę dedykujemy wszystkim wymagającym klientom. Współpracujemy z doświadczonymi home stager’ami, znamy mechanizmy budowania wizerunku, zwracamy uwagę na oczekiwania i potrzeby klientów końcowych dzięki czemu dokładnie wiemy jak przedstawić Wasze wnętrze tworząc celne i mocne estetyczne wrażenie. Działamy na obszarze południowej Polski.

 

 

Więcej

event

event


Światło, ruch, emocja, czyli catch the moment…
Wykonujemy reportaże fotograficzne z wszelkiego rodzaju eventów: koncertów, imprez kulturalnych, sympozjów, happeningów, bankietów firmowych.
Główny obszar naszego działania to województwo śląskie i małopolskie, jednak dojazd w inne rejony Polski nie stanowi dla nas problemu.
Współpracujemy z biurami festiwalowymi, agencjami eventowymi, oraz telewizją internetową AJCtv..

Po pierwsze myślenie:
Fotografujemy z pasji i zamiłowania, a oddanie atmosfery wydarzenia to nasz priorytet. Szukamy energii, ulotnych momentów, nietuzinkowych ujęć, nie zapominamy jednak o zachowaniu waloru dokumentalnego całego fotoreportażu.

Po wtóre warsztat:
Praca na pełnoklatkowych lustrzankach systemu Nikon oraz jasne obiektywy umożliwiają nam wykonywanie zdjęć nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki stanowisku do postprodukcji opartym na profesjonalnym monitorze graficznym Eizo, regularnie kalibrowanym za pomocą spektrometru X-Rite Colormunki Photo nasze zdjęcia cechują się właściwym balansem bieli, żywymi barwami oraz zgodnością kolorystyczną wydruków.

Realizowane reportaże to między innymi:

 • Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
 • LOTOS Jazz Festiwal – Bielska Zadymka Jazzowa
 • Festiwal im. Czesława Miłosza
 • XI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

 

Więcej

fotografia ślubna

fotografia ślubna

Fotografia ślubna?
Jest subiektywną obserwacją otaczającego świata. Tworzą ją ludzie i ich emocje zatrzymane w ułamku sekundy, ukazując magię ulotnych chwili, gestów, spojrzeń.

Czas nie stanie w miejscu, możemy jednak zatrzymać wspomnienia…
Zdjęcia ślubne mają być cenniejsze niż ich materialna wartość. Mają wywołać uśmiech, łzy wzruszenia, zachwyt. Profesjonalna fotografia ślubna ma być sztuką na wysokim poziomie. Dzień ślubu wiąże się z niezapomnianym przeżyciami, a fotografia ma być obrazem zamkniętym w kadrze tworząc zupełnie nową perspektywę patrzenia. Piękne zdjęcia przedłużają wspomnienia na lata.
„I ślubuję ci miłość, wierność…” – moment wypowiedzenia tych słów podczas ceremonii zaślubin to dla wielu osób najważniejsza chwila w życiu. Równie istotne znaczenie ma jednak cała oprawa tego wyjątkowego dnia, a więc przygotowania do ślubu, uroczystość kościelna oraz wesele. Te radosne oraz niezwykle wzruszające chwile są wyjątkowym przeżyciem, nie dziwi więc, że większość decyduje się na uwiecznienie tych ulotnych momentów. To właśnie fotografia – trochę mniej dokumentalne medium niż film – potrafi oddać ten niepowtarzalny nastrój chwili, tworząc jedną z najbardziej sentymentalnych pamiątek życia.  Dzięki niej będziemy mogli cofnąć się w czasie przywołując jedne z najszczęśliwszych wspomnień…

Na wstępie zdjęcia
Na początku zapraszam do obejrzenia portfolio w kategorii PLENER i REPORTAŻ oraz na BLOGA na którym znajdą Państwo obszerniejszy materiał i aktualności.  Faktem jest, że zdjęcia ślubne to zdecydowanie reportaż (czyli coś gdzie fotograf jest tylko cichym obserwatorem a nie pierwszymi skrzypcami uroczystości)  jestem jednak przekonana, że nie obejdzie się bez naszej wzajemnej nici porozumienia i ogólnej zgodności smaku;) Dlatego też obejrzenie zdjęć powinno być pierwszym kryterium, które potwierdzi czy tak jest. Drugi test, to spotkanie na które należy zarezerwować co najmniej godzinę czasu. Dzięki niemu można szczegółowo zapoznanie się z ofertą, możliwościami i samym fotografem.
Kwestii do rozważenia jest sporo: długość trwania reportażu? Plener – w jakim stylu, gdzie, w dzień ślubu czy może raczej w innym terminie? Album tradycyjny czy może personalizowana fotoksiążka? No i najważniejsze – jacy jesteście i co lubicie oraz jakie jest (a z reguły jeśli jeszcze nie ma ;>) Wasze wyobrażenie na temat zdjęć które będą jedną z najcenniejszych i najbardziej sentymentalnych pamiątek życia.

Kilka słów o tym co można i jak można

 • Reportaż
  Jeśli chodzi o samą długość reportażu zacząć można już od przygotowań, a to nie tylko wielka przemiana Panny Młodej. To zdenerwowani rodzice spoglądający na zegarek, to czekająca na wieszaku wyprasowana koszula, to przyszła żona wyglądająca ukradkiem przez okno. Czy są to chwile warte uwiecznienia? Myślę, że tak, szczególnie że po piętnastu minutach zapomną Państwo o mojej obecności. Jeśli jednak reportaż z przygotowań miałby być zbyt krępujący, lub z przyczyn organizacyjnych trudny do zrealizowania, zwyczajowo rozpoczynamy od Błogosławieństwa w domu Panny Młodej, przez Ceremonię Zaślubin, składanie życzeń po czas zabawy weselnej. Tu można poprzestać na kilku godzinach lub przedłużyć reportaż do oczepin. Wiele zależy od tego czy będzie to huczne weselisko, czy niewielkie przyjęcie dla najbliższych.
 • Plener
  Druga sprawa to plener na który z punktu widzenia zdjęć lepiej jest umówić się w inny dzień niż termin ślubu – nie ograniczy nas pogoda, ani przede wszystkim czas. Będziecie wypoczęci i bardziej rozluźnieni, nie trzeba też będzie martwić się o ewentualne zabrudzenie sukni ślubnej. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie ma takiej możliwości, nie martwcie się. Będziemy tylko musieli dokładniej wszystko zaplanować.
 • Forma końcowa
  Ostatnia kwestia to w jakiej formie otrzymacie zdjęcia. Może być to tradycyjny album z kartami przekładanymi pergaminem, do którego wklejam powiększenia 15×21, lub personalizowany fotoalbum (czasami nazywany fotoksiążką). Zawsze otrzymują Państwo płytę DVD w eleganckim etui z obrobionymi, przygotowanymi do druku zdjęciami. Nie ma więc niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów przy doróbce zdjęć.

To najogólniejsze informacje dotyczące możliwości. A tak naprawdę czym chata bogata: dodatkowe odbitki, albumy, podziękowania dla gości, plenery na Bali ;> wszytko zależy od Państwa oczekiwań.

Jeśli dotrwaliście do tego momentu to gorąco pozdrawiam i w razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu.

 

 

Więcej

fotografia reklamowa

fotografia reklamowa

Utrwalamy rzeczy takimi jakimi chciałbyś je ujrzeć
Wachlarz naszych usług jest szeroki, główna specjalizacja obejmuje jednak fotografię do użytku komercyjnego.
Doskonały warsztat i doświadczenie łączymy z pasją tworzenia i wyczuciem estetyki. Podążamy za zmieniającymi się trendami oferując świeżość spojrzenia i oryginalne ujęcia.

Pracujemy kreatywnie
Nasz zespół zapewnia pełną, kompleksową obsługę większości projektów: od analizy potrzeb, kreacji pomysłu, przez profesjonalną realizację obejmującą organizację planu studyjnego lub lokalizacji plenerowej, zapewnienie ekipy realizacyjnej adekwatnej do potrzeb projektu (wizażyści, styliści, modeliki) po zaawansowany postprocessing zdjęcia. Wszystko to dostosowane do Państwa budżetu. Większość projektów realizujemy w oparciu o brief kreatywny, który umożliwia nam bliższe poznanie Państwa potrzeb oraz zagwarantowanie maksymalnej spójności pomiędzy końcowym efektem, a oczekiwaniem klienta.

Zapisujemy emocje w obrazie
Nasze usługi dla sektora komercyjnego skierowane są dla klientów którzy wykazują zapotrzebowanie na fotografię z różnych dziedzin.

 • Fotografia katalogowa – szeroko pojęta fotografia na potrzeby druku, skierowana do producentów, dystrybutorów, hurtowników, zakładów usługowych. Wykonujemy zarówno proste zdjęcia produktowe w studio, jak i rozbudowane aranżacje w lokalizacjach zewnętrznych. Nasze studio jest w pełni mobilne dlatego też w miarę potrzeby możemy wykonać zdjęcia w państwa siedzibie.
 • Zdjęcia typu packshot – perfekcyjne zdjęcia produktów seryjnych, form użytkowych. Fotografowane przedmioty modelujemy światłem tak aby maksymalnie oddać jego charakter i właściwości. Zdjęcia tego rodzaju charakteryzują się wysokim stopniem ingerencji w procesie specjalistycznej obróbki fotograficznej.
 • Fotografia produktu na potrzeby webowe – zarówno użytkowe zdjęcia produktów dla internetowych sklepów i sprzedawców, jak i fotografie mające za zadanie tworzyć online’owy wizerunek Państwa firmy.
 • Fotografia wnętrz – przedstawione w najkorzystniejszy sposób zdjęcia obiektów turystycznych, hoteli, pensjonatów, apartamentów, domków letniskowych. Zarówno tradycyjne fotografie pomieszczeń jak i panoramy 360.
 • Zdjęcia konfekcji, fotografia mody – sesje zdjęciowe dla producentów odzieży, projektantów mody. Proste, eleganckie, klasyczne jak i ekstrawaganckie i szokujące.
 • Zdjęcia do portfolio dla modelek.

Dla dużych i małych
Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta, zarówno na etapie tworzenia oferty, jak i realizacji projektu. Obsługujemy duże zakłady produkcyjne, jak i niewielkich sprzedawców internetowych, dzięki czemu z rozmachem potrafimy realizować złożone projekty lub skutecznie minimalizować koszty dostosowując się do zakładanego budżetu.
Jesteśmy elastyczni i otwarci, na Państwa życzenie przed rozpoczęciem współpracy wykonujemy zdjęcia testowe.

 

Więcej